سوله خرپایی | ساخت سوله خرپایی | طراحی سوله خرپایی | مزایای سوله خرپایی |
15921
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15921,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

سوله خرپایی

سوله خرپایی نمایشگاه تهران

سوله خرپایی

طراحی سوله خرپایی

مزایای سوله خرپایی چیست؟ متریال به کار رفته در ساخت سوله ها چیست؟

متریال اصلی در ساخت سوله فولاد است که به جهت تحمل نیرو و بار های سازه از این نوع فلز استفاده می شود . میزان فولاد مصرفی در این سازه ها تاثیر بسزایی در وزن آن ها دارد و می تواند سبک وزن بودن یا سنگین وزن بودن آن ها را تعیین کند .

قیمت نهایی سوله در گرو وزن آن است با بهره گیری از تکنیک های سبک سازی می توان سازه هایی با وزن پایین طراحی کرد بدون اینکه از کیفیت سازه کاسته شود .

ساخت سوله در کرمان

سوله سازی در تهران

قیمت سوله سبک

سوله سبک خرپایی

ساخت انواع سوله

ساخت انواع سوله

سوله بدون ستون

سوله برای تالار

مراحل ساخت سوله

مراحل ساخت سوله

مزایای سوله خرپایی

سبک سازی سوله :

 • سبک نمودن سازه سوله
 • سبک نمودن اجزای سوله

موارد استفاده سوله خرپایی :

موارد ورزشی و استخرها، انبارها، کارخانه ها، اسکان های اضطراری، نمایشگاه ها ، گاوداری ها و خطوط تولید و..

در ساخت و طراحی این نوع سازه ها همیشه پهنا و ابعاد دهانه مورد توجه قرار گرفته است و به جهت استفاده از قطعات فلزی هزینه نسبتا بالایی هم دارد که سوله هایی از نوع خرپایی در این مورد به صرفه تر است. این روش ساخت جدیدترین و به روزترین روش ساخت و پرداخت سوله هاست که می توان به وسیله آن سوله هایی با دهانه های بزرگ بدون هیچ محدودیتی ساخت .

انواع سوله های خرپایی :

خرپا ها انواع متفاوتی دارند که در هرکدام کاربرد های خاص خود را دارند و باید با توجه به نوع استفاده شان متناسب با همان کار طراحی وساخته شود تا هم عمر خرپا افزایش یابد وهم بالاترین عملکرد را دارا باشد.

انواع خرپاها :

 • خرپای سازه های تجاری : این نوع خرپاها در مصارف تجاری استفاده می شود ازقبیل : فروشگاه ها مراکز تجاری و ..
 • خرپای سازه های مزارع : ساختمان های زراعی بیش تر به سازه هایی با دهانه های بزرگ نیاز دارد سوله های خرپایی می تواند انتخاب بجا و مناسبی در این مورد باشد .
 • خرپای سازه های مسکونی : به دلیل امنیت و مقاومت بالای این سوله ها می توان از آن ها در ساخت سقف ساختمان های مسکونی نیز بهره برد .
 • خرپای کف سازه : گسترده ترین محدوده در سازه را خرپای کف پوشش می دهد .
 • خرپای طاق دار : در زیبا سازی فضای سازه از این خرپا استفاده می شود .
 • خرپای شاه تیر: جنس این خرپاها از چوب است و انواع مختلفی دارد : عادی دیواری و..
 • خرپا شاه شیروانی : از این خرپاها در شیروانی سازه ها به منظور اضافه نمودن یک اتاق و.. استفاده می شود .

سوله های خرپایی مزایای بسیاری دارند که در ادامه به برخی از این مزایا پرداخته می شود .

قابلیت ها و مزایای سوله خرپایی :

 1. امنیت واستحکام بسیار بالا در مقابل عوامل محیطی
 2. به صرفه بودن هزینه تمام شده ساخت سوله وفونداسیون
 3. وجود تنوع در ظاهر سوله خرپایی برای حفظ زیبایی با توجه به سلیقه مشتریان ونیز نوع استفاده و کاربرد
 4. پایین بودن هزینه های حمل ونصب
 5. ساخت سوله با دهانه های بزرگ بدون نگهدارنده میانی تنها با این روش عملی است .
 6. ساخت پل های بزرگ و سازه هایی که متحمل بار شدیدی هستند تنها با این روش امکانپذیر است .
 7. نصب و ساخت جرثقیل هایی با تناژ بالا در این سوله ها
 8. با توجه به امکانات جدید سرعت ساخت و نصب سازه به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است .
 9. جابه جایی ولرزش در این نوع سازه ها که براثر بارهای مشابه اتفاق می افتد کاهش پیدا کرده است .
 10. می توان به دفعات مکرر سازه را دمونتاژ ومونتاژ نمود .

طراحی و ساخت سوله خرپایی

تمامی موارد بالا باعث شده مشتریان بیشتر به سمت خرید سوله های خرپایی سوق داده شوند و امروزه روز این نوع سازه بیشتر از انواع دیگر سازه مورد توجه قرار گرفته و باتوجه به اینکه ساخت این نوع سازه ها نیاز به مهارت و علم زیادی دارد باید به صورت کاملا اصولی توسط متخصصان ساخته شود و اگر بصورت کاملا علمی طراحی و اجرا شود استقامتش به معنای واقعی بی نظیر است.

انواع سوله های خرپایی, سوله, سوله خرپایی, سوله فروش, قابلیت های سوله خرپایی, کابری سوله خرپایی, مزایای سوله خرپایی, موارد استفاده سوله خرپایی

طراحی و ساخت سوله خرپایی

طراحی و ساخت سوله خرپاییسوله های سبک خرپایی یکی از انواع سوله هایی می باشد که در صنعت دارای کاربرد فراوانی می باشد. از این نوع سوله ها در پروژه های گسترده استفاده می شود که دلیل آن نیز دهانه ی بزرگ و امکان گسترش دهانهدر آن می باشد. امر طراحی و ساخت سوله های خرپایی همانند سوله های دیگر دارای اهمیت فراوانی می باشد و نباید ساخت سوله های خرپایی بدون دقت صورت گیرد چرا که ممکن است هزینه ی مورد نظر را به طور کامل به هدر بدهد. بنابراین نکته ی حائز اهمیت در سوله های خرپایی ساخت مرحله به مرحله ی آن در زیر نظر مهندس طراح می باشد.

طراحی و ساخت سوله های خرپایی

در طراحی سوله های سبک خرپایی می بایست همانند دیگر سوله ها به عوامل مختلفی از جمله بارگذاری بار های مرده، بارگذاری بار های جانبی، بار جرثقیل، مهاربندی ها … مورد توجه قرار گیرد.

طراحی و ساخت سوله های خرپایی با دیگر سوله ها اندکی متفاوت است. در ساخت سوله های خرپایی از قوطی های پروفیل استفاده می شود. میزان فولاد استفاده شده در سوله های خرپایی بسیار کمتر از سوله های دیگر می باشد.

مزایای سوله های خرپایی

 • سوله های خرپایی به دلیل استفاده ی کم از فولاد مصرفی دارای وزن کمی می باشند این مورد نیز در قیمت سوله های خرپایی بی تاثیر نبوده و باعث شده است قیمت پایین تر داشته باشد.
 • مقاومت در سوله های خرپایی به نسبت سوله های دیگر بسیار زیاد تر می باشد.
 • به دلیل برخورداری از ویژگی گسترش دهانه استفاده از این نوع سوله در پروژه های گسترده و صنعتی زیاد می باشد.
 • ساختار این نوع سوله باعث می شود که امکان دخالت دادن سلیقه در این سوله وجود دارد.
 • سوله های خرپایی علاوه بر صرفه جویی در هزینه باعث صرفه جویی در وقت نیز می شوند.
 • در ساخت سوله های خرپایی امنیت بسیا بالا می باشد و میزان لرزش های ناشی از زلزله و یا تخریب هایی که بر اثر عوامل طبیعی ممکن است ایجاد شود را به حداقل می رساند.
 • سوله سازی مدرن

  سوله سازی مدرن در دنیای صنعت سوله سازی امروزه بسیار پر کاربرد می باشد و به صورتی حرفه ای دنبال می شود. منظور از سوله سازی مدرن معمولا ساخت سوله هایی می باشد که معایب دیگر سوله ها را کاهش دهد و همچنین مزایای زیادی همچون مقاومت بیشتر و هزینه ای به صرفه تر را دارا باشد.

  اولین سوله هایی که در صنعت سوله سازی شناخته شد سوله های تیر ورقی بودند این نوع سوله هنوز هم به صورت کمی مورد استفاده قرار می گیرد اما به دلیل معایبی که دارا می باشد و همچنین با پیدایش سوله های جدید استفاده ی بسیار کم تری دارد. سوله های تیر ورقی از ورق های فولادی که به هم جوش خورده اند ایجاد می شود. استفاده از این نوع سوله به دلیل قیمت بالا و سنگینی که دارا می باشد محدود شده است.

  سوله سازی مدرن

  سوله های یو بی ام نوع دیگری از سوله می باشد که از ورق های فولاد تشکیل می شود. این نوع سوله دارای مزایایی همچون مقاومت بالا می باشد اما دارای معایبی نیز هست. در سوله های یو بی ام امکان استفاده از جرثقیل های سقفی وجود ندارد و همچنین محدودیت دهانه در این سوله ها وجود دارد. علاوه بر این ها سوله های یو بی ام نسبت به سوله های مدرن خر پایی دارای قیمت و وزن بیشتری می باشند.

  سوله های خرپایی :

  به عنوان سوله های مدرن پیشرفت چشم گیری را در صنعت سوله سازی به وجود آورده است. از این نوع سوله در موارد بسیاری استفاده می شود. سوله های مدرن خرپایی دارای مزایای زیادی بوده و معایب دیگر سوله ها را نیز تحت پوشش قرار می دهد. به همین دلیل استفاده ی گسترده ای دارد. سوله های مدرن خر پایی از قوطی های پروفیل شکل گرفته اند و میزان فولادی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد بسیار کم تر از سایر سوله ها می باشد. به همین دلیل وزن کم، قیمت مناسب و مقاومت بالا در این نوع سوله حرف اول را می زند. علاوه بر این مزایا سوله های خر پایی به دلیل برخورداری از مزیت گسترش دهانه در پروژه های گسترده کاربرد فراوانی را دارا می باشد.

  قیمت سوله های خرپایی : قیمت سوله های خر پایی همانند سوله های دیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد. این سوله ها در  صنعت سوله سازی بسیار تاثیر گذار و مهم می باشند. چرا که علاوه بر مزایای زیادی که دارا می باشد در قیمت نیز در مقایسه با سایرین ارزان تر می باشد. سوله های خرپایی به طور معمول ۱۵ درصد از سوله های دیگر ارزان تر بوده و معایب دیگر سوله ها را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

  قیمت سوله های خرپایی

  ساخت هر بخش از قسمت های سوله ی خرپایی دارای قیمت خاص خود می باشد. هزینه اولیه مربوط به هزینه های ورق های فولادی است که در ساخت آن به کار برده می شود هزینه ی این بخش ممکن است توسط خود کارخانه و یا کار فرما پرداخت شود.

  همچنین دیگر مسائل مربوط به ساخت سازه های سوله های خر پایی نظیر  جوشکاری ورق ها، برش ورق های فولادی و… نیز نیازمند هزینه می باشد. هزینه های ورق های فولادی که معمولا به صورت کیلویی می باشد در حدود ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان می باشد. در زمانی که برای ساخت سوله های صنعتی از سوله های خرپایی استفاده شود قیمت بالاتری را نیازمند است لازم به ذکر است که در صوت استفاده از سوله های دیگر قیمت دو برابر خواهد شد.

  فاکتور های دیگر در ساخت سوله شامل :

  ارتفاع سوله که هر چه ارتفاع بیشتری داشته باشد نیازمند هزینه های زیاد تری  می باشد. مورد بعدی وزن سوله می باشد که معمولا سوله های خرپایی وزن کمتری را دارا بوده بنابراین نیازمند قیمت کم تری می باشد. همچنین در صورت استفاده از پوشش های سقفی ورق رول که به صورت عایق حرارتی به کار می روند هزینه ی کم تری را باید پرداخت کنید. این نوع پوشش بسیار پر مزیت است.

  نتیجه ی کلی از این متن این است که شما در صورت ساخت سوله می بایست ابتدا از هزینه های ان مطلع باشید و بدانید در سازه سولهاز چه نوع سوله و یا چه نوع مصالحی استفاده کنید که علاوه بر هزینه ی کم دارای کیفیت عالی نیز باشد. سوله های خر پایی دارای کیفیت عالی، وزن کم و هزینه های بسیار پایینی است.

  کلمات کلیدی :

  سوله خرپایی

سوله خرپا / سوله خرپایی / ساخت سوله خرپایی / سوله سبک خرپایی / سوله خرپای صنعتی / سوله خرپایی / فروش سوله خرپایی / خرید سوله خرپایی / سوله سبک / سبک سوله / سوله ارزان / ارزان ترین سوله / بهترین سوله /

بدون نظر

ارسال دیدگاه