سوله دست دوم : با توجه به این که خرید و ساخت و استفاده ار انواع سوله ها در شرایط و جامعه ی فعلی در حال افزایش می باشد. لذا سوله های متفاوتی از جمله تیر ورقی، سوله های خرپایی و سوله های یو بی ام برای استفاده در مصارف متعدد در اختیار افراد نیارمند به ساخت سوله قرار گرفته است. که هر کدام از ان ها دارای ویژگی های خاصی می باشد که صنعتگران با در نظر گرفتن این خصوصیات می توانند یکی از آن ها را برای منظور مورد نظرشان سفارش داده و بسازند.

از آن جا که ویژگی صرفه ی اقتصادی به عنوان رکنی در انتخاب سوله ها به جای ساختمان ها می باشد لذا با این وجود برخی از افراد متاسفانه برای صرفه جویی بیش از پیش در هزینه ها ، اقدام به خرید سوله دست دوم می نمایند . غافل از الین که ممکن است این سازه ها رال با ارائه دادن دفترچه های محاسباتی جعلی و پوشاندن عیوب آن ها ، به مشتری ارائه کرده باشند که در این صورت با انتخاب اشتباه وی متحمل هزینه ها و ضررهای هنگفتی خواهد شد.

سوله دست دوم :

افرادی که به دنبال ساخت سوله ها هستند می توانند از مشورت و کمک افرادی که متخصص و کارشناس در ساخت انواع سازه های فلزی هستند و نیز در امور طراحی و سبک سازی و تطابق ساخت سوله ها با استانداردهای تعریف شده خبره بوده و مهارت کافی را دراین زمینه دارند، استفاده کنند.

نکاتی که در خرید سوله های دست دوم دارای اهمیت می باشند عبارتند از:

  1. طول و عرض و ارتفاع سوله متناسب با کاربری آن
  2. کیفیت ساخت و زوایای برش و نحوه ی اتصالات
  3. میزان اصحکاک، کیفیت رنگ و کامل بودن متعلقات
  4. اخذ تضمین نصب صحیح و بدون عیب سوله از جانب فروشنده برای سوله های دمونتاژ و نصب نشده

گرفتن این تضمین به این علت اهمیت دارد که بعضا سوله هایی که دارای ایراد در اجرا بوده اند را به عنوان سوله ی دست دوم به مشتری فروخته اند که وی در زمان نصب آن ها متحمل هزینه های زیادی شده است.