سوله فوق سبک | سوله|سوله سبک|قیمت سوله سبک
15930
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15930,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

سوله فوق سبک

سوله فوق سبک

سوله فوق سبک

سوله سازی مدرن : با پیشرفت های چشمگیر صنعت سوله سازی و رونق سوله سازی مدرن، کارخانجات برای پیشی گرفتن از رقبای خود به سمت این نوع سوله سازی حرکت کرده اند این نوع سوله سازی مزایای زیادی دارند و هزینه تمام شده آن  ها بسیار کمتر از سوله های سنتی می باشد از انواع این سوله ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

سوله های فوق سبک

در ساخت این سوله ها، ستون ها و پل ها از جنس پروفیل صنعتی صنعتی بوده و سازه به صورت خرپایی اجرا می شود.

 • این سوله ها به سرعت بالایی نصب شده
 • مقاومت بالایی در برابر نیروهای فشاری و کششی دارند.
 • سوله های با دهانه بزرگ را می توان با این سازه ها (خرپایی) ساخت.
 • این سوله ها برای بسیاری از قسمت هایی که نیاز به جرثقیل ندارند مثل انبارها و سالن های ورزشی و….مناسب هستند.

سوله سبک

در ساخت ستون های این سوله ها از تیرورق استفاده می کنند و برای ساختار قوسی شکل سقف از خرپاها کمک می گیرند از مزایای این سوله ها هم می توان گفت که:

 • هزینه ها را بیش از ۲۰ درصد کاهش می دهند.
 • باعث کاهش مصرف فولاد تا ۳۰ درصد می گردد.
 • این سوله ها را می توان در صنایع مختلف استفاده کرد.
 • در ساخت این سوله ها ستون ها هیچ گونه بیرون ندارند.

سوله قوسی کابلی : ستون ها از جنس تیر آهن ساخته شده و پل اصلی با نورد سرد تیرآهن که به شکل قوسی درآمده از یک سیم بکسل قوی برای باز نشدن پای این قوس استفاده می شود. مزایای این سوله ها :

 • سرعت ساخت و نصب بالا
 • هزینه های ساخت را ۳۰ درصد کاهش می دهند.
 • مصرف فولاد تا ۵۰ درصد کاهش می یابد.

سوله سازی مدرن

این سازه ها برای دهانه های کوچک و در حدود ۲۰ متر و ارتفاع کم مناسب هستند. برای مثال سالن های مرغداری ، پرورش قارچ و ….

سوله های ubm: به این سوله ها خود ایستا هم می گویند.

 • از ورق های گالوانیزه ساخته می شوند.
 • قوسی شکل هستند.
 • قابلیت نصب بدون فونداسیون را دارند.
 • هزینه نصب این سازه ها پایین است.
 • سوله خرپایی

  سوله خرپایی : محدودیت داشتن در ساخت دهانه ها یکی از عیوب سوله های تیرورقی و سوله یو بی ام به شمار می آید که استفاده از آن ها را براسی ساخت مکان هایی که داشتن دهانه هایی بزرگ برای آن ها الزامی است، محدود کرده است. در ساخت سوله خرپایی این عیب رفع شده و می توان دهانه ی سازه را در هر ابعادی که مایل باشیم طراحی کرده و بسازیم. بنابراین؛ این ویژگی باعث شده است که بتوانیم در تمام صنایع از سوله خرپایی استفاده کنیم.

  از طرف دیگر، کاربرد سوله ها برای ساخت سالن های صنعتی مستلزم داشتن انسجام کافی سازه برای تحمل بارهای اضافی و نیز بار جرثقیل هایی است که در آن ها نصب میشود. در این مورد سوله های یو بی ام که به طور کلی فاقد امکان نصب جرثقیل در آن ها هستند و به طور خودکار استفاده از آن ها در صنایعی محدود می شود و سوله های یو بی ام نیز قدرت استحکام کمی در برابر بار زلزله و برف و باد و … دارند. بنابراین در ساخت سوله های خرپایی رفع این عیب نیز مورد توجه مهندسین قرار گرفت و سوله های خرپایی را به گونه ای طراحی و تولید می کنند که تحمل بسیار  بالایی برای مقاومت در برابر بارهای وارد شده بر آن دارند.

  سوله خرپایی

  هزینه هایی که افراد برای ساخت و حمل و نقل و نصب سوله های یو بی ام و تیر ورق متقبل می شوند، بالا بوده و نیز امکان چابه جایی برای اسن سوله ها وجود دارد و همین امر باعث کاهش تقاضا برای ساخت این سوله ها شده است که در ساخت سوله خرپایی این دو عیب نیز از میان رفته است و مشتری می تواند با خیال راحت در تمامی جوانب اقدام به استفاده از این سازه های اسکلت فلزی نماید.

  مبحث سنگینی وزن سوله های تیر ورق یکی دیگر از عواملی است که مورد توجه تولید کننده و بهره برداران از آن ها قرا می گیرد چرا که همین امر افزایش میزان هزینه ها را برای آن ها به دنبال دارد. اما سوله های خرپایی در اوزان بسیار سبک قابل تولید می باشند که به کاهش هزینه ها در این زمینه نیز کمک شایانی کرده است.

  یمت ساخت سوله سبک  :  هزینه های تمام شده در ساخت سوله ها یکی از عوامل مهم در ایجاد رغبت به استفاده از این سازه ها در میان مردم می باشد.

  با این حال در میان سوله های تولیدی در این کشور قیمت هر کدام از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد و همین امر تاثیر زیادی بر انتخاب آن ها برای استفاده در موارد مورد نظر صاحبان صنعت گذاشته است.

  به عنوان مثال سوله های تیر ورقی از انواع سوله های گران قیمت تر در میان سوله های خرپایی و یو بی ام می باشند و علت آن را می توان در میزان فولادی که در ساخت آن ها به کار می رود جست و جو کرد.

  قیمت ساخت سوله سبک

  با پیشرفت جوامع و تکنولوژی های ساخت مهندسان سازه به این فکر افتادند که میزان هزینه های ساخت سوله را کاهش دهند و صرفه ی اقتصادی آن ها را بالا ببرد. به همین خاطر اقدام به طراحی و ساخت سوله های خرپایی نمودند که در کنار ویژگی های مثبتی که برای آن ها به وجود آمد، هزینه ی ساختشان کاهش چشمگیری نسبت به سوله های سنتی پیدا کرد و همین امر باعث جذب مشتری شد.

  بنابراین قیمت ساخت سوله سبک به علت کم کار کردن فولاد در آن ها، به یکی از فاکتورهای استقبال از آن ها تبدیل شد تا بهره برداران بتوانند در عین داشتن بهترین نوع سوله ، کمترین هزینه ها را متقبل شوند. ( خرید سوله سبک )

  از طرفی عدم نیاز این سوله ها به داشتن فوندانسیون یکی از مهم ترین های موثر بر قیمت ساخت سوله سبک بوده است که صرفه ی اقتصادی در مرحله ی نصب سوله ها را نیز در کنار آن ها نباید از نظر دور داشت. به عبارت ساده تر به علت آسان بودن مونتاژ . دمونتاژ این سوله ها و نیز عدم نیاز به تسطیح خاک و گود برداری و بتن ریزی و پی و … میزان استفاده از نیروی انسانی و دستگاه ها در این مرحله به حداقل رسیده و همین امر نیز بر قیمت ساخت سوله سبک تاثیر بسزایی گذاشته است.

بدون نظر

ارسال دیدگاه