بدترین سوله سازی ایران | سوله|سوله سبک|قیمت سوله سبک
16229
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16229,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

بدترین سوله سازی ایران

سقوط سازه فضاکار

بدترین سوله سازی ایران

بدترین سوله سازی ایران

 

شاید براینان جالب باشد چرا باید مقاله ایی با عنوان بدترین سوله سازی ایران در سایت وجود داشته باشد . ما در این مقاله سعی داریم بد ترین نوع سوله ها و بدترین شرکت های سوله سازی را معرفی کرده و شما را با ترفند هایی که این شرکت ها برای کلاه برداری از مشتری استفاده می نمایند آشنا نماییم تا در دام این گونه شرکت های کلاه بردار سوله سازی گرفتار نشوید .

در ابتدا شما را با بدترین انواع سازه که سالانه چندین مورد سقوط این نوع سازه گزارش می شود آشنا می کنیم .

 

سازه فضا کار یا اسپیس فریم

این نوع سازه که در واقع سازه ایی سه بعدی می باشد در رده بدترین انواع سازه ها قرار دارد ، شاید بتوان گفت علت این بد بودن سازه در غلط بودن محاسبات شرکت های سازنده این نوع سازه فضا کار از قبیل شرکت سازه فضاکار پسرو سازه می باشد .

سالانه آمار زیادی از سازه های فضا کار در سراسر جهان تخریب می شوند که در زیر به بررسی تصاویر آن می پردازیم

بدترین سوله ساز ایران

بنا به آمار های سقوط سازه های سوله سازان بدترین سوله ساز ایران شرکت پسرو سازه بوده که با انواع محاسبات غلط سالانه تعدادی از سازه های فصاکار این شرکت سقوط می کند.

 

 

 

بدترین سوله سازی کشور

بدترین سوله سازی ایرانایراد سازه فضاکار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سقوط سازه فضاکار

مقاومت کم سازه فضاکار

مقاومت کم سازه فضاکار

سقوط سازه فضاکار

سقوط سازه فضاکار

بدترین سوله سازی

بدترین سوله سازی ایران

بدترین سوله سازی کشور

بدترین سوله سازی ایران

بدترین سوله سازی

بدترین سوله سازی ایران

بدترین سوله سازی

بدترین سوله سازی

بدترین سوله سازی

بدترین سوله سازی

بدترین سوله ساز در کشور

بدترین سوله ساز در کشور

بدترین سوله ساز ایران

بدترین سوله ساز

 

سازه فضاکار

سازه فضاکار یک سیستم خرپای سه بعدی است که دهانه‌های آن در دو جهت گسترش یافته‌اند و اعضای آن فقط تحت تاثیر کشش و فشار قرار دارند. این سازه‌ها از مدول‌های یکسان و تکرار شونده با لایه‌های موازی در بالا و پایین (مشابه میله‌های فوقانی و تحتانی خرپا) تشکیل می‌گردند.

سازه فضاکار، به مجموعه سازه‌های مشابهی اطلاق می‌شود که شامل شبکه‌ها، طاقها، برجها، شبکه‌های کابلی، سیستمهای پوسته‌ای و غشایی، سازه‌های تاشونده و ترکیبات کش بستی می‌شود. این تعریف، یک تعریف ریخت شناسانه از سازه‌های فضا کار است. عموما این نوع سازه ها به علت مقاومت کم برای مناطق برف گیر مناسب نیستند .

بدترین سوله سازی ایران

چون در قاب‌های فضایی، همچون خرپاها از مثلث استفاده می‌شود، لنگرهای خمشی، به صورت بارهای کششی و فشاری به اعضای محوری خرپا منتقل می‌گردند که این خود باعث مستحکم بودن قاب‌های فضایی می‌شود.

اصطلاح سازه فضایی گاهی اوقات به جای سازه فضاکار بکار می رودکه این دو اصطلاح از لحاظ کلمه‌ای مترادفند؛ ولی از لحاظ معنا و مفهوم با هم تفاوت دارند. سازه فضایی به سازه‌ای اطلاق می‌شود که در فضای خارج از جو ساخته یا مورد استفاده قرار گیرد که ممکن است خود یک فضاکار باشد.

ساده‌ترین نوع قاب‌های فضایی

به این گونه‌است که هرم‌هایی با سقف تخت و با استفاده از میله‌های آلومینیومی و یا فولادی میله‌ای شکل ساخته شوند. در بیشتر مواقع، این نوع از قاب‌ها شبیه به بازوی متحرک افقی یک جرثقیل برجی است که در کنار هم قرار گرفته‌اند.

نوع دیگر قاب‌های فضایی که دارای استحکام بیشتری نیز هست، به صورت هرم‌های چهاروجهی به‌هم‌پیوسته اجرا می‌شوند. در این حالت، همهٔ اعضای محوری قاب، دارای طول یکسانی هستند. از نظر فنی، این نوع از قاب فضایی، مانند یک شبکهٔ برداری و یا یک خرپای هشت‌گانه‌است. در انواع دیگر قاب‌ها نیز، با تغییر دادن طول اعضای محوری، شکل کلی سازه به صورت انحناء یا اشکال هندسی دیگر تغییر می‌یابد.

تاریخچه ساخت سازه فضاکار

به عنوان قدیمی‌ترین ساخت‌ها برای سازه‌های فضاکار می‌توان از داربست‌هایی که جهت نگهداری چادرهای انسانهای اولیه بکارمی رفت نام برد. از جمله قدیمی‌ترین چادرهای انسان‌های اولیه که در مناطقی از چین باستان که در چند سال پیش کشف شده بود می‌توان اشاره کرد. کاربرد سازه‌های شبکه‌ای و سه بعدی در روم باستان و ایران کهن و نیز ایران دوره صفویه در ساخت سالن‌های تجمع، آمفی تئاترها، قصرها، مساجد اسلامی، اماکن متبرکه و غیره جلوه گر است.

اولین سازه فضاکار

اولین شبکه چند لایه توسط الکساندر گراهام بل درسال ۱۹۰۶ برای کایت پرواز ساخته شد. در این شبکه طول اعضاء یکسان، اتصالات ساده بود. او اولین مهندسی است که حدود ۹۰ سال پیش نشان داد که می‌توان با قرار دادن صحیح اعضاء سازه‌ای در کنار هم سازه‌هایی محکم و سبک ساخت. می‌توان گفت کاربرد عملی وتوسعه یافته سازه‌های فضاکار و طراحی اصولی این گونه سازه‌ها از سال ۱۹۵۰ شروع شده است.

مهندسین سازه به دلیل رفتار خوب این نوع سازه‌ها در برابر بارهای مختلف و مهندسین معمار به علت زیبایی و یکنواختی خاصی که در هندسه آنها موجود است مجذوب این گروه از سازه‌ها شده و تحقیق و بررسی عمیقی در رفتار واقعی این سازه‌ها و کاربرد ساختار بهینه در تحلیل و طرح این سیستم‌ها آغاز گردید.

معایب اسپیس فریم 

سازه‌های فضاکارمعایب بسیاری دارند که در ذیل به آنها اشاره می‌کنیم:

قیمت بالای اجرا برای دهانه های کوچک

عدم توان تحمل بار جرثقیل سقفی

مقاومت بسیار کم

سقوط و تخریب سالانه موارد زیادی از سازه های فضا کار به علت اجرا و محاسبات غلط

عدم تحمل بار برف زیاد سازه فضایی

شرکت های سازنده سازه فضایی بی کیفیت مانند پسرو سازه

کیفیت پایین سازه فضایی

مقاومت کم سازه فضاکار

مقاومت کم سازه فضاکار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاربرد سازه فضاکار

قاب‌های فضایی در ساختمان‌های مدرن کاربرد فراوانی دارند . این نوع از قاب‌ها بیشتر در سقف‌هایی با دهانه‌های بزرگ در ساختمان‌های مدرن تجاری و صنعتی دیده می‌شوند.

سیستم‌های سازه‌های فضاکار در سازه‌هایی که در آنها احتیاج به پوشش دهانه‌های بزرگ و بدون ستون است از قبیل:

 

انواع سوله فضاکار

 • سازه‌های فضاکار به دو روش دسته‌بندی می‌شوند:
 • انواع سازه‌های فضاکار از لحاظ مصالح
 • انواع سازه‌های فضاکار از لحاظ ساختار

سازه‌های فضاکار از لحاظ ساختار

 • شبکه‌های دو لایه

شبکه‌های دو لایه یکی از مهمترین و متداول ترین انواع سازه‌های فضاکار به شمارمی روند. این نوع سازها از دو صفحه عناصر که این دو صفحه که با یکدیگر موازی و توسط عناصر میانی به یکدیگر متصل‌اند تشکیل شده است.

 • شبکه‌های سه لایه

شبکه‌های سه لایه از دو صفحه بالا و پایین و یک صفحه میانی تشکیل شده‌اند که هر یک از صفحات بالا و پایین توسط اعضای میانی به صفحه میانی متصلند. این شبکه‌ها در مواقعی به کار می‌روند که سازه دارای دهانه خیلی بزرگی باشد و ارتفاع شبکه دو لایه جوابگوی قیود آن نباشد. به عنوان مثال: ایستگاه راه آهن جمهوری اسلامی ایران – تهران، نماز جمعه تهران – دانشگاه تهران

بدترین سوله سازی ایران

 • سازه‌های چلیکی

اگر شبکه‌ای در یک جهت دارای انحناء باشد سازه‌های چلیکی نامیده می‌شود. این بیشتر برای پوشش سطوح مستطیلی شکل بکاربرده می‌شوند.

 • سازه‌های گنبدی

در صورتی که شبکه‌ای در دو جهت دارای انحناء باشد، سازه گنبدی نامیده می‌شود. در ساخت گنبدها سعی بر آن است که اعضا دارای یک اندازه باشد اما به هر حال تعداد انواع اعضا زیاد خواهد بود. برای ایجاد ساختار گنبدی کافی است یک شبکه را (به هر شکل دلخواه) روی یک کره تصویر نمود.

 • سازه‌های تاشو

این نوع سازه‌ها مثل چتر قابلیت جمع شدن و انتقال دارند و کاربرد عمده آنها در مکان‌هایی است که به دلیل محدودیت‌های جوی، مکانی، زمانی ومصالح، ساخت دیگر سازه‌ها امکانپذیر نباشد. سازه‌های تاشو بیشتر برای اماکن موقت مانند سیرکها، نمایشگاه‌ها ومناطق سیل و زلزله زده بکار می‌رود.

بدترین سوله ساز

 • سازه‌های بادشو

سازه‌هایی هستند که از مواد مخصوص لاستیکی و یا پلاستیکی ساخته می‌شوند و در مواقع استفاده با پمپ باد می‌شوند.

 • سازه‌های ماهواره‌ایی

سازه‌هایی هستند که به صورت خرپاهای فضایی در ارتفاع ساخته می‌شوند و کاربرد آنها درسازه‌های ماهواره‌ای، خطوط انتقال نیرو وبرج‌های مخابراتی است.

 •  سازه‌های پل‌های فضاکار

پل‌هایی هستند که از خر پاهای مرکب فضایی ساخته می‌شوند. این نوع پل‌ها برای دهانه‌های بزرگ بعد از پل‌های کابلی در درجه اهمیت اند.

سازه‌های فضاکار از لحاظ مصالح

 • سازه‌های فضاکار فولادی
 • سازه‌های فضاکار آلومینیومی
 • سازه‌های فضاکار چوبی

اجزای تشکیل دهنده سازه فضایی

 

بدون نظر

ارسال دیدگاه